portal osiedli, dzielnic i miast

Warszawa Bianco Bemowo - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Bianco Bemowo - sprawy osiedlowe » Forum » Odbiór mieszkania
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Odbiór mieszkania

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15    Następna     Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    
Autor Wiadomość
Tallant 
   

Zaglądajacy


Wiek: 54
Dołączył: Sob Gru 20, 2014 18:04
Posty: 10
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro Mar 25, 2015 23:34    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

Witam Wszystkich,
Czy zwróciliście uwagę na płytki na balkonach...?
Większość z nich jest u mnie "głucha" czyli nie przywiera całkowicie do podłoża. Przy pierwszym odbiorze mogłem pociągnąć za ich krawędź i cały pasek płytek podnosił się, że mogłem wsadzić palec pod nie...
Teraz zalepili je od zewnątrz jakimś czarnym "lepikiem" i się już nie unoszą, ale całość i tak po pierwszej/drugiej zimie odejdzie... Tak mówi wzięty na odbiór fachowiec, jak i moje doświadczenie z tarasem w domu...
Taka sama sytuacja była na balkonie w mieszkaniu (w klatce B na I p.), w którym przez jakiś czas urzędowali. Ciekawy jestem czy przy odbiorach zwróciliście na to uwagę ???

Zdecydowanie rekomenduje wziąć zarówno na pierwszy jaki i na kolejne (!) odbiory fachowca. Przy odbiorze Gość z Nexity w "żywe oczy" mówi że coś jest, a jak widzę że nie jest zrobione... Masakra.

Czy zwracaliście uwagę na zacieki z balkonów (trzeba popatrzeć z zewnątrz)?

Czy i jak sprawdzaliście instalacje niskonapięciowe (tv/internet itp.) ?

Pozdrawiam,
Tall
frot-k 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lis 25, 2014 7:50
Posty: 35
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 11:13    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

Gosia.D wszystkie te czynności, o których napisałaś robimy sami, niestety notariusz nie wnosi za nas żadnych opłat tylko składa akt to sądu i wniosek o założenie księgi wieczystej - takie info otrzymałam u notariusza. Resztę musimy ogarnąć sami. Oczywiście powiedziano mi, że gdyby był problem z wypełnieniem wniosku o wpis hipoteki to można do nich przyjść po poradę - podejrzewam, że odpłatną Smile Nie wiem tylko jak to jest z tą deklaracją PCC3, jaka opłata się z tym wiąże? słyszałam, ze 19 zł, ale nie wiem czy to prawda.
frot-k 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lis 25, 2014 7:50
Posty: 35
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 11:27    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

Jestem z klatki B i miałam ten sam problem z płytkami na balkonie. Mój fachowiec na I odbiorze od razu zwrócił na to uwagę. Po wielu bojach jakie stoczyłam z Nexity przykleili mi je ponownie. Ale teraz okazuje się, że w innej części balkonu pojawiły się kolejne głuche płytki...

Też polecam wziąć na obydwa odbiory fachowca. U mnie była taka sytuacja, że na II odbiór nikt z Nexity się nie zjawił, bo okazało się, że nie wpisali mojego odbioru w grafik pomimo tego, że na protokole I odbioru była wyraźnie wpisana data i godzina. Przyjechałam z fachowcem i zrobiłam z nim sama II odbiór i okazało się, że usterki zgłoszone przy I nie zostały usunięte a mieli na to aż 30 dni...

Zacieków z balkonów nie zauważyłam, ale zwrócę na to uwagę.
agola100 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Gru 03, 2014 13:15
Posty: 11
Skąd: Warszawa, Bemowo

PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 12:44    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

Witam,
jestem z 3 piętra z klatki A i mam ten sam problem z płytkami na balkonie, mój partner po wielokrotnych telefonach i próbach kontaktu w końcu dodzwoniła się do Nexity i okazało się, że te płytki odpadają z większości balkonów, z tego co się dowiedzieliśmy deweloper ma zorganizować jakieś zebranie w tej sprawie i zacząć naprawiać swój błąd...ale co z tym zrobią i kiedy...nie wiem...
Co do zacieków - nie zauważyłam, a staram się zwracać na takie rzeczy uwagę.
ki_nia 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Paź 30, 2014 10:00
Posty: 23
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 15:44    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

U nas też są głuche płytki na balkonie - ale nam kazali zgłosić to do naprawy w ramach gwarancji...
mick8005 
   

Nowy na forum


Wiek: 41
Dołączył: Wto Mar 31, 2015 7:49
Posty: 4
Skąd: Warszawa Bemowo

PostWysłany: Wto Mar 31, 2015 8:37    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

Witam Wszystkich,

zastanawiam sie nad zakupem mieszkania w inwestycji "My Bemowo". Analizując powyższe posty zacząłem mieć wątpliwiości, chociaż z drugiej strony nigdzie nie jest w 100 % idealnie. Mam pytanie: czy przy odbiorze technicznym sprawdzaliście powierzchnię mieszkania ? Na planach Nexity suma powierzchni poszczególnych pomieszczeń nie jest równa całkowitej powierzchni mieszkania. Wynika to z faktu,że do powierzchni użytkowej mieszkania wliczana jest powierzchnia ścian działowych. Nexity powołuje się tutaj na pewną normę, tyle że ta sama norma i ustawy obowiązuje wszystkich deweloperów. Sprawdzałem oferty innych jak Bi Polska, JW, Budimex i oni jako powierzchnię użytkową mieszkań podają sume powierzchni poszczególnych lokali co wydaję się logiczne i normalne. W sumie płacąc za mieszkanie ok 50 m2, dostajemy 1,5 m2 mniej, co przy aktualnych cenach daje ładną kwotę Mamy metry na papierze a nie w rzeczywistoości. Poza tym to płacimy wiecej za czynsz, podatek od nieruchomosći itd. Jak wyglądała ta kwestia w Waszej inwestycji? Czy powierzchnia ścianek działowych wliczono do powierzchni mieszkania podczas odbioru ?
szamacz 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lis 22, 2014 15:40
Posty: 49
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro Kwi 01, 2015 21:37    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

Z tego co się orientuje jest kilka norm określania powierzchni użytkowej mieszkania i dopiero jakoś nie dawno zostało to ujednolicone
Więcej info
Też zwróciłem na to uwagę podczas odbioru z fachowcem ale wytłumaczył że wszystko jest zgodne z prawem. Sprzedając mieszkanie sprzedajesz o takiej powierzchni jak de facto kupiłeś (nie ważne czy liczone jest z tynkami czy bez)
Isia_a 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Mar 22, 2015 12:49
Posty: 17
Skąd: Warszawa-Bemowo

PostWysłany: Śro Kwi 01, 2015 22:12    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

Dokładnie, tak jak pisze szamacz teraz deweloperzy mają obowiązek podać informację o powierzchni mieszkania policzonej zgodnie z Polską Normą PN ISO 9836:1997. Dawniej obowiązywała norma PN-70/B-2365. Jeśli zaś chodzi o to, czy powierzchnia ścianek działowych jest wliczana do powierzchni użytkowej mieszkania, to:
- wg starej normy PN-70/B-2365 nie wlicza się ich do powierzchni użytkowej lokalu
- wg obowiązującej obecnie PN ISO 9836:1997 również się ich nie wlicza, ALE (i tutaj jest niestety to ale...) do powierzchni użytkowej mogą być wliczone te ścianki działowe, które nadają się do demontażu lub są przesuwane. I niestety, w praktyce, większość deweloperów tak postępuje - prawie wszystkie ściany działowe w mieszkaniu poza 'jakimiś' ewidentnie nośnymi są wliczane do powierzchni mieszkania - wszystko dzieje się więc zgodnie z prawem, choć niekoniecznie korzystnie z punktu widzenia kupującego...

Z drugiej jednak strony, obecna praktyka ma jednak uzasadnienie - jeśli ścianki działowe nie byłyby wliczane do powierzchni użytkowej mieszkania, to zmieniałyby ono swoją powierzchnię użytkową przy każdej zmianie aranżacji dokonanej na etapie budowy (zmiany na życzenie nabywców) lub w trakcie użytkowania. Wymagałoby to ciągłych zmian we wszystkich dokumentach, w tym księgach wieczystych wszystkich lokali we wspólnocie (zmieniałby się udział w nieruchomości wspólnej) przy każdym rozebraniu ścianki działowej lub dostawieniu nowej. Tak więc sporo 'kłopotów' i zamieszania przy tym.

Choć oczywiście każdy z nas chciałby zapłacić za mieszkanie jak najmniej Smile I trochę to boli, że za ścianki działowe też trzeba płacić...;/
Isia_a 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Mar 22, 2015 12:49
Posty: 17
Skąd: Warszawa-Bemowo

PostWysłany: Śro Kwi 01, 2015 22:43    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

Tylko jeszcze można by się kłócić, czy ścianki działowe otaczające łazienkę, czy WC rzeczywiście są takimi z możliwością demontażu...? Rearanżacji to może i tak, ale zupełnego demontażu z pewnością nie. Bo jak korzystać z toalety bez ścian..? A zapłacić za te ściany trzeba, jeśli deweloper uzna/ł, że spełniają warunek wliczenia ich do powierzchni użytkowej mieszkania...
mick8005 
   

Nowy na forum


Wiek: 41
Dołączył: Wto Mar 31, 2015 7:49
Posty: 4
Skąd: Warszawa Bemowo

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2015 0:12    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

O tych normach to zgłębiłem temat - w tym momencie obowiązuje tylko norma PN-ISO 9836 oraz Rozporządzenie Ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 w prawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego. (Dz. U. poz 462), które powołuje się na PN-ISO 9836 Problem w tym,że nawet Polski Związek Firm Deweloperskich (a dokładnie Prezes) mówi, że "Norma PN-ISO 9836:1997 nie definiuje w ogóle powierzchni użytkowej lokalu, jako że została stworzona do innych celów- obliczania wskaźników powierzchniowych i kubaturowych". Żeby było ciekawiej znalazłem inne normy np:
- Rozporządzenie Rady Ministrów z 30 grudnia 1999r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (PKOB) (Dz. U. Nr 112, poz. 1316 ze zm.)

W części I Objaśnienia, w pkt 2 Pojęcia podstawowe podaje się definicję:
Całkowita powierzchnia użytkowa budynku obejmuje całą powierzchnię budynku z wyjątkiem:
• powierzchni elementów budowlanych m.in. podpór, kolumn, filarów, szybów, kominów;
• powierzchni zajmowanych przez pomieszczenia techniczne instalacji ogólnobudowlanych;
• powierzchni komunikacji, np. klatki schodowe, dźwigi, przenośniki.

Rozumiem, że ścianka działowa jest elementem budowlanym...

Odnośnie Ksiag Wieczystych znalazłem ciekawą uchwałę Sądu najwyższego:
[url]http://www.kancelariafurtak.pl/blog/wpis/42/czy-przebudowa-lokalu-wraz-ze-zmiana-jego-przeznaczenia-zmienia-wysokosc-udzialow-w-nieruchomosci-wspolnej
[/url]

Polecam przeczytać, ale w niosek z tego jest taki, że jeśli chcemy zmienić przeznaczenie lokalu i w związku z np.: wyburzeniami ścianek działowych zmieni się powierzchnia użytkowa lokalu in plus lub in minus (co - na wniosek właściciela - powinno znaleźć odzwierciedlenie w księdze wieczystej ) jeśli tylko lokal jest wyodrębniony (ma założoną księgę wieczystą) zmiany nie wymagają ponownego ustalania wysokości udziałów w nieruchomości wspólnej tego lokalu jak i też innych znajdujących się w budynku.

Na koniec ciekawy kwiatek z Prospektu Informacyjnego:

„Powierzchnia użytkowa lokalu może ulec zmianie w zakresie dopuszczalnym przez normy techniczne oraz w przypadku wprowadzenia zmian w układzie ścian wewnętrznych na wniosek Nabywcy”

Zmiana układu ścian nośnych lub ciągów kominowych nie jest z przyczyn oczywistych możliwa - to znaczy, że ściany wew maja wpływ na powierzchnię użytkową lokalu, która jest przedmiotem umowy ? Ja rozumiem, że tak i deweloper sam się gubi w swoich interpretacjach.

Widać, że przepisy w PL nie są spójne. Wystarczyłoby napisać w ustawie wprost, że ścianki działowe liczymy lub nie. A w obecnej sytuacji np. Budimex pisze na swojej stronie wprost, że oni nie liczą i że płaci się za faktyczna powierzchnię, a inni powołują się na normę i liczą. Mało tego spojrzałem na lokale oferowane przez Nexity we Francji - tu oczywiście powierzchnia ścian działowych zgodnie z logika nie jest liczona do pow. użytkowej.

Przepraszam za długi post, ale trochę poszukałem i chciałem się podzielić spostrzeżeniami.
Isia_a 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Mar 22, 2015 12:49
Posty: 17
Skąd: Warszawa-Bemowo

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2015 8:17    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

mick8005, dzięki za te informacje! Jak widać, niestety na naszym polskim rynku nie jest jednoznacznie uregulowane, czy do powierzchni użytkowej mieszkania należy wliczać ścianki działowe (z możliwością demontażu/rearanżacji), czy też nie... Ostateczne zdanie i tak należy do dewelopera i jego interpretacji w tej sprawie. Nie warto chyba nawet z tym walczyć, bo raczej i tak się z deweloperem nie wygra, przynajmniej w tym zakresie... Szkoda zdrowia i nerwów...

Jeszcze z takich ciekawostek wyszperałam, że z reguły Ci deweloperzy, którzy nie wliczają do powierzchni użytkowej mieszkania ścianek działowych (np. Dom Development), podają natomiast powierzchnię użytkową poszczególnych pomieszczeń w świetle surowych ścian. Płacisz więc za tynki..;p Z 1,5-2,0 cm tynku na każdej ścianie to też dużo, na takim mieszkaniu 50 m^2 wyjdzie pewnie nawet ok. 1 m2, czy nawet więcej...? Nie jest więc tak, że aż tak 'uczciwie' płacisz za rzeczywistą powierzchnię użytkową mieszkania w zwyczajowym rozumieniu przeciętnego Polaka...

W Nexity powierzchnię użytkową poszczególnych pomieszczeń masz podaną w świetle wykończonych ścian (a więc po tynkowaniu). Przynajmniej więc przy odbierze nie zaskoczy Cię, że nagle pokoje Ci się trochę zmniejszyły...;p

Wyszukałam w necie, że np. w sąsiedniej inwestycji Robyg'u - Young City powierzchnia użytkowa mieszkania jest liczona tak samo, jak w Nexity (ze ściankami działowymi) i powierzchnia pomieszczeń w świetle wykończonych ścian.
Tak więc ile deweloperów, tyle różnych podejść. Pewnie żadne nie jest doskonałe. Choć jednak wydaje mi się, że za surowe ścianki działowe dopłacasz deweloperowi jednak trochę więcej niż za tynki...
mick8005 
   

Nowy na forum


Wiek: 41
Dołączył: Wto Mar 31, 2015 7:49
Posty: 4
Skąd: Warszawa Bemowo

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2015 9:48    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

Isia, też patrzyłem na DOM Development. Jest ok bo:

- oni podają wymiary bez tynków a powierzchnię z tynkami. Jeżeli dodasz po 1,5 cm tynku na ścianę czyli od długości i szerokości pomieszczenie odejmiesz po 3 cm to otrzymasz powierzchię, którą deklarują na dane pomieszczenie
- w Dom Development, BI i Budimexie suma powierzchni wszystkich lokali = powierzchni mieszkania. Ściany dzialowe nie są wliczane. Czyli płacisz za tyle ile jest za m2 rzecywistej powierzcni użytkowej.

Owszem Robyg podchodzi do sprawy tak samo. Znalazłem jeszcze jak to wygląda w swietle prawa podatkowego:

http://interpretacja-podatkowa.pl/interpretacja/pokaz/61-podatki-i-oplaty-lokalne/62-podatek-od-nieruchomosci/62824-lokale-powierzchnia-uzytkowa.html

W umowie zapisane jest, że płacimy za 1m2 powierzcni użytkowej i płacimy za mieszkanie o powierzcni użytkowej. Niestety proste i oczywiste sprawy są sformułowane tak, że dają pole do interpretacji. A konsekencje ponoszą oczywiście konsumenci, za którymi nikt nie stoi. Jeżeli nie będzie to doprecyzowane ustawowo, albo nie zapadnie wyrok sądu, to dalej będzie jak jest.
Isia_a 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Mar 22, 2015 12:49
Posty: 17
Skąd: Warszawa-Bemowo

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2015 20:43    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

mick8005, faktycznie jeśli chodzi o Dom Development masz rację. Sprawdziłam na rzucie jednego z ich mieszkań, że jest dokładnie tak jak piszesz. Wymiary pomieszczeń są podane w świetle surowych ścian, ale powierzchnia użytkowa, za którą trzeba zapłacić jest pomniejszona o te 1,5 cm tynku. Trzeba więc przyznać, że jest rzeczywiście uczciwie.

Szkoda jednak, że nie wszyscy deweloperzy tak postępują... Odnośnie Nexity, to trochę dla mnie wygląda tak, że wabią klientów niską ceną za metr kwadratowy, a ukryte koszty to dopłata za min. 1,5 m2 ścian działowych, które wliczają do powierzchni użytkowej mieszkania (w zależności od tego, jakie kto kupił mieszkanie min. 9 tys. PLN extra...). Średnia cena za 'rzeczywisty' m2 (bez ścian) jest więc nieco wyższa niż nam się wydaje... Ciekawe ile osób w ogóle zwraca na to uwagę? Większość (?) domniemuje pewnie, że suma powierzchni poszczególnych pomieszczeń musi być równa powierzchni mieszkania podanej na rzucie lokalu (bo to wydaje się logiczne) i nawet tego nie sprawdza.

Z drugiej jednak strony, będąc świadomym, jaka jest liczone naprawdę, trzeba sobie zbilansować, czy opłaca nam się dopłacić do tych ścian i mimo wszystko kupić mieszkanie u danego dewelopera, jeśli gdzieś po sąsiedzku u innego dewelopera, który powierzchnię użytkową mieszkania liczy 'uczciwiej' jest zwyczajne drożej za m2... No, ale to zależy od przypadku i zasobności portfela Smile.

Miejmy nadzieję, że kiedyś sposób liczenia powierzchni użytkowej mieszkania zostanie ustawowo doprecyzowany tak, że nie będzie to już wzbudzało takich kontrowersji.
mick8005 
   

Nowy na forum


Wiek: 41
Dołączył: Wto Mar 31, 2015 7:49
Posty: 4
Skąd: Warszawa Bemowo

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2015 21:07    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

Jest jak jest. Dopóki nie zrobi się z tego większa afera lub nie zapadnie wyrok sądu w tego typu sprawie, który byłby precedensem i odniesieniem to róbta dewelopery co chceta. Dopłacenie i uznanie czy się mimo wszystko opłaca to jedno, a płacenie podatku i czynszu od większej powierzchni użytkowej to drugie. Później jeżeli byśmy chcieli sprzedać takie mieszkanie to też trochę komplikacji, bo z sumy powierzchni poszczególnych pomieszczeń inna wartość niż w KW (jeżeli ktoś pokusie się i zmierzy). Podchodząc do tematu nie przypuszczałem, że proste i oczywiste sprawy można aż tak skomplikować i zagmatwać.
szamacz 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lis 22, 2014 15:40
Posty: 49
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2015 21:32    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

A wszystko przez to że w naszym kraju nie ma prawa - jest tylko jego interpretacja Wink ale chyba zbytnio schodzimy w tym momencie z tematu odbioru mieszkania
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 13 z 15 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Warszawa

  

osiedla Warszawy:

  1-go Sierpnia 27 19 dzielnica Adria Akropol Alanda Residence Albatrosów Alpha Aluzyjna Apartamenty Boernerowo Apartamenty Kochanowskiego Apartamenty Manhattan Bruna Apartamenty Murano Apartamenty Ochota Apartamenty Pańska Apartamenty Płomyka Apartamenty przy Łazienkach Apartamenty Syta 122 Apartamenty Zaściankowa Arkadia Arlet House Atelier Residence Atelier Żoliborz Atmosfera Apartamenty Augustówka Aura Park AvanGarden Bakaliowa Bartycka Batory-Wschód Bemowo Lotnisko Bemowo Park Berberysowe Ogrody Białołęka Bianco Bemowo Biruty Bluszczańska Bobrowiecka 3 Bursztynowe Calisia Residence Capital Art Apartments Centroom Ceramiczna Chomiczówka Chrościckiego City Apartments CityZen ConceptHouse Cora Crystal Residence Człuchowska (Wawel Service) Człuchowska 74 Cztery Pory Roku Dalanowska 24b Derby Dickensa Dickensa 29 Dobra 54 Dobrolin Dobry Dom Dom na Górce Dom Zachariasza Domeyki 4 DOR Ochota Dywizjonu 303 Elsnera Eskadra Ewen Shiraz Fort Bema Fort Chrzanów Fort Radiowo Fundamentowa 53 Galeria Park Galeria Wiatraczna Gawędziarzy 20 Gemini II Gocławska Gołąbki Górczewska 200 Górczewska Park Grzybowska 4 (Dom Development) Handlowa 36 Harmonia Hippodrom Hoża 55 Hubertus Idzikowskiego Igrzyskowa Imaginarium Imaginarium III InCity Inflancka Intenso Iskra Jana Kazimierza Jaśminowy Mokotów Jeżewskiego 5,7,11 Kaleidoscope Kameralne Kamienica z duszą Kamińskiego Kaskada na Woli Kasztanowa Aleja Kasztanowy Park Włochy Klasyków Klimontowska Klimt House Klonowa Aleja Kocjana Kolonia Cylichowska Kołowa 46 Konik Polny Kordeckiego 47 Korsaka Króla Olbrachta Królewskie Przedmieście Królowej Jadwigi Kryształ Wilanowa Krzywińska 15 La Lumiere Lamartine Lazurowa Lazurowa 181 183 Lazurowa Dolina Lazurowa II Lazurowe Lercha Domy Jednorodzinne Leśne Lewandów Leśny Lewandów Park Ludwinowska Aleja II Lusińska Łamana Łodygowa Magenta I Majolikowa Margerytka Marina Mokotów Mariposa Melody Park Meridian Metro Bielany Metrum Miasteczko Regaty Międzyborska 11 Miłosna Park Młoda Praga Mokotów Park Mokotów Residence (Marvipol) Mokotów Residence (Wawel Service) Mont Blanc Mozaika Mokotów Murano Murmańska 6 My Bemowo Nad Jeziorem Nadwiślańskie Nasielska 44 Natolin 2010 Nautica NeoVillage New Hill Park Nowa Rezydencja Królowej Marysieńki Nowe Bielany Nowe Powiśle Nowodworska Obwodowa Ogrody Bema Ogrody Jerozolimskie Ogrody Kabackie Ogrody Ochota Ogrody Wilanowa Olbrachta Olesin Olimpia Osada Brzeziny Osada Króla Jana Osada Wiślana Ostoja Wilanów Oxygen Park Avenue Park Dworski Park Leśny Park Ostrobramska Patio Avenir Patria Pirenejska Planty Platany Poezji Point House Popularna 38 Portowa Pory 60, Apartamenty Pory 61 Postępu 10 Praga Square Praga Tower Przy Heroldów Przy Lesie Przy Promenadzie Przy Ratuszu Przylądek Bielany Puławska 111 Radziwie 5 Rajska Jabłoń Rakuszanki Restaura Górskiego Restaura Kameralna Rezydencja Arkuszowa Rezydencja Biała Rezydencja Eliza Rezydencja Kaliska Rezydencja Łowicka Rezydencja Naruszewicza Rezydencja Piękna Nova Rezydencja Quatro Rezydencja Renoir Rezydencja Saska Rezydencja Wesoła Park Rezydencje Leśne Rondo Żaba Royal Axis Róża Wiatrów Sady Bemowskie Sady Wergiliusza Sakura Samarytanki Sansara Santorini SAPIR Saska Kępa Saska Kępa Saskie Zacisze Sawa Dom Sawa Wilanów Scandinavian House Serocka 25 Skierniewicka Skorosze Słoneczne Patio Słoneczne Przedmieście Słoneczny Skwer Sokratesa Sokratesa Park Sonata Srebrnych Świerków Stawki Strumykowa Sulejkowska 20 Symfonia Szafirowa Aleja Śródziemnomorska 55 Światowida Techników 11 Tęczowe Trakt Królewski Trio Triton Park Trzy Korony Tulipany Twoje Zacisze Verdis Vermera Villa Arte Villa Avanti Villa Bianca Villa Cavaletti Villa Concorde Villa L Azur Villa Marina Villa Mars Villa Moderne Villa Parc Villa Pegaso Villa Poema Wellhome Zacisze Wiatraczna Residence Wilanowska 325 Wilanów One Wilanów Residence Wilanów Zachodni Wilga VII Willa Czerwona Willa Książkowa Wilno Winnnica Wiślana Aleja Wiślane Ogrody Wiślany Zakątek Wiśniowy Sad Wola Prestige Wola Tower Woronicza Park Woronicza Qbik Wólczyńska Wróblewo Wspólna Wzgórze Słowików Zakątek Wiślany Zatrasie Zawiszy (Dom Development) Zdrowa Zen Garden Zespół Budynków Mieszkalnych Pratulińska Zespół Mieszkaniowy Namysłowska Zeusa Zgierska 9 Zielona Dolina Zielona Italia Zielony Narwik Złota 44 Zwycięzców

dzielnice Warszawy:

  Bemowo Białołęka Bielany Mokotów Ochota Praga Południe Praga Północ Rembertów Śródmieście Targówek Ursus Ursynów Wawer Wesoła Wilanów Włochy Wola Żoliborz

W REGIONIE:
Ciechanów Konstancin-Jeziorna Legionowo Milanówek Mińsk Mazowiecki Mława Nowy Dwór Mazowiecki Ostrołęka Otwock Ożarów Mazowiecki Piaseczno Płock Pruszków Radom Siedlce Sochaczew Warszawa Wołomin Wyszków Żyrardów

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama